Taśmy LED COB

Cechą charakterystyczną tradycyjnych oświetleń ledowych jest świecenie punktowe. Zagęszczenie tych punktów utożsamiane jest z ilością diod na jednym metrze taśmy. Taśma LED COB to nowoczesna technologia, która pozwala uzyskać jednolitą linię światła. Na jednym metrze takiej taśmy znajdziesz 528, a nawet 840 diod typu COB, podczas gdy w tradycyjnych taśmach LED stosowano od 30 do maksymalnie 120 diod SMD.

Czym różni się taśma LED COB od SMD?

Technologia COB, czyli check-on-board pozwala na emisję równomiernej, skupionej wiązki światła. Natomiast światło taśmy SMD jest bardziej rozporoszone. Jedną z głównych cech odróżniających obie technologie jest możliwość upakowania diod. Listwa LED COB na matrycy o wymiarach 1 x 1 cm może zmieścić ponad 300 diod, tymczasem matryca w technologii SMD pomieści ich około 40. To, co jeszcze odróżnia oba rodzaje oświetleń LED to skuteczność świetlna. Taśma LED COB 24V, którą znajdziesz w naszej ofercie, przy poborze 1W może wygenerować nawet 100 lumenów.

Taśma LED COB 24V – zastosowanie

W naszej ofercie znajdziesz taśmy LED COB 4000K, dzięki którym uzyskasz światło białe o barwie neutralnej, a także o barwie ciepłej (3000K) i zimnej (6000K), o kącie rozsyłu światła równym 160 stopni. Trwały, potrójny podkład klejący (3M 300LSE), pozwoli Ci na wykorzystanie tej wysokowydajnej technologii do oświetlenia korytarzy, wystaw sklepowych, a nawet scen muzycznych i klubów. Jeśli biała barwa nie spełnia Twoich oczekiwań, znajdziesz tu także wysokiej jakości taśmę LED, która wykorzystuje diody COB, ale jednocześnie bazuje na modelu RGB, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dowolnego koloru z palety tęczy. Sprawdź naszą ofertę i wybierz nowoczesne i oszczędne oświetlenie LED COB, które gwarantuje uzyskanie jednolitej linii światła w preferowanej przez Ciebie barwie.

Jest 23 produktów.

Wyświetlanie 1-12 z 23 elementów

Aktywne filtry