Profile LED - rodzaje, zastosowanie i montaż

person Autor:: Artur Kaliński list W: Artykuły Data publikacji:
Profile LED - rodzaje, zastosowanie i montaż

Oświetlenie ledowe to rozwiązanie, które od dawna nie należy już do nowinek technicznych. Obecnie trudno wyobrazić sobie bez niego nowoczesne wnętrze. Taśmy ledowe mogą być naklejane bezpośrednio na ścianę, czy schody, ponieważ posiadają klejącą warstwę. 

Oświetlenie ledowe to rozwiązanie, które od dawna nie należy już do nowinek technicznych. Obecnie trudno wyobrazić sobie bez niego nowoczesne wnętrze. Taśmy ledowe mogą być naklejane bezpośrednio na ścianę, czy schody, ponieważ posiadają klejącą warstwę. Jednak takie rozwiązanie nie wygląda estetycznie i nie jest wystarczająco trwałe. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się profile LED.

Profile do LED - rodzaje profili

Profile do taśm LED znacznie wydłużają żywotność oświetlenia, w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie! Do ich produkcji wykorzystuje się niezawodne aluminium. Dlaczego? Korytka aluminiowe do ledów są lekkie, dzięki czemu świetnie sprawdzają się przy podwieszanym suficie, a ponadto doskonale odprowadzają ciepło, co bezpośrednio przekłada się na trwałość pasków ledowych.

W zależności od powierzchni, a także kierunku światła, które chcesz uzyskać, wyróżnia się:

  • profil ledowy kątowy – ten model montuje się w narożnikach ścian, by móc odpowiednio nakierować kierunek światła,
  • profil wpuszczany – jeśli szukasz sposobu na minimalistyczne oświetlenie pomieszczenia, ten profil będzie świetnym wyborem,
  • profil natynkowy – wyróżnia się wysokim poziomem odprowadzania ciepła,
  • profil podłogowy – profil o zwiększonej odporności nie tylko na nacisk, ale również na wilgoć,
  • profil schodowy – został zaprojektowany tak, by rozpraszać światło na cały stopień, bez skupiania go w jednym miejscu,
  • szerokie profile do LED – jeśli zależy Ci na mocnym oświetleniu złożonym z kilku pasków ledowych, ukryj je pod szerokim profilem.

Zastosowanie profilu ledowego

Oświetlenie kuchennego blatu, głębokiej garderoby, a może półki z kolekcjonerskimi eksponatami? Bez względu na to, gdzie zamierzasz zamontować taśmy led, rozważ zakup aluminiowych korytek do ledów. Jeśli zależy Ci na trwałym rozwiązaniu, chcesz uniknąć odklejania się pasków lub uszkodzenia diod, to zdecydowanie warto postawić na profile na ledy. Pozwolą estetycznie ukryć paski w suficie, czy pod stopniami schodów. Taśmy zamknięte w profilach są również chronione przed wilgocią, czy zwykłym zahaczeniem dłonią. Jeśli zatem montujesz je w garderobie lub nad blatem kuchennym, gdzie myjesz naczynia lub parują gotujące się posiłki, wybierz solidne profile LED aluminiowe z naszej oferty.

Montaż profili LED

Zastanawiasz się, jak wygląda montaż profili LED?Cały proces należy rozpocząć od przygotowania powierzchni. Jeśli zdecydowałeś się na profile aluminiowe do taśm LED montowanych na taśmę dwustronną, to kluczowe jest tu odtłuszczenie samego profilu np. za pomocą benzyny ekstrakcyjnej oraz wyczyszczenie samej ściany. Profile mogą być również montowane na stałe, poprzez przykręcenie ich do powierzchni, wówczas należy przygotować kołki rozporowe oraz wkręty. Na rynku dostępne są również profile ze specjalnymi uchwytami. Najpierw do powierzchni należy przytwierdzić uchwyty, a później dopasować do nich profile aż do kliknięcia. Od sukcesu dzieli Cię już tylko zadbanie o to, by taśma led w profilu została ułożona równo – na pewno nie będziesz mieć z tym problemu, ponieważ miejsce na taśmę ledową jest dokładnie wyznaczone. Teraz wystarczy, że nałożysz na taśmę klosz, który dołączony jest do profilu i gotowe! Tak estetycznie i profesjonalnie zabezpieczone oświetlenie ledowe to idealne rozwiązanie zarówno do domu, garażu, jak i wnętrz w siedzibie firmy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień